top of page
  • Writer's pictureEmeli Hurt

3 head põhjust, miks peaksid lühivideo turundusega juba täna alustama!

Updated: Nov 28, 2023


lühivideoturundus tiktok-turundus
Veebimajutus.ee blogi koostöös Goviraliga

Blogi esmalt ilmunud veebimajutus.ee Kindlasti oled kohanud Internetis lühivideoid, mis levivad nagu kulutuli. Viraalne turundus on üliefektiivne, kuid kas igaüks saab hea lühivideo tegemisega hakkama? Tegelikult pole aga kunagi liiga hilja alustada, aga mida varem, seda parem, sest lühivideod on hetkel turunduses väga populaarsed.

Kuigi lühivideo on kuumaks teemaks olnud juba mõnda aega, siis on veel palju neidki, kes alles võtavad hoogu, et selle formaadiga algust teha. Kui oled üks nendest, kes vajab veidi rohkem veenmist ja julgustamist, siis tasub kindlasti edasi lugeda, sest peale selle blogipostituse lõppu jõudmist ilmselt juba oled valmis hüüdma “kaamera, valgus, võte!”. Mida lühivideo vaatajad tegelikult näha tahavad?


Kanaleid, kuhu videosid postitada, on väga palju, aga kõiki ühendavad enamasti kolm teemat: neid kasutatakse meelelahutuse, ajaviite ja kasuliku info otsimiseks.

Iga brändi taga seisavad alati inimesed, kuid klassikalist turundust tehes on oht inimfaktor varju jätta. Päris inimese nägemine ettevõtte kommunikatsioonis loob aga usaldust, milleta pole võimalik müüki teha.

Lühivideo annabki brändile inimlikuma näo ning tekitab kasutajaga tugevama ja personaalsema sideme.


Miks Record-nupule ikkagi vajutada?


lühivideoturundus tiktok-turundus

Siin on kolm head põhjust, miks tasub filmimine ette võtta. 1. Lühivideoga võid jõuda sadade tuhandete kasutajateni.

Noor inimene ei vaata juba ammu enam telekat, raadio asemel mängib klappidest Spotify ja Facebooki pole ta võib-olla avanud alates algkooli lõpust. Kuidas selline noor kätte saada?

Populaarseimas lühivideo kanalis TikTokis on tänaseks üle miljardi aktiivse kasutaja. Kui platvormi algusaegadel olid kasutajateks vaid väga noored, siis tänaseks on TikTokini tee leidnud pea igast vanusest inimesed.


TikTokis jätkub ruumi kõigile! See tähendab, et nii tantsu keerutajatel, tolmuimejate müüjatel kui ka toidupoel on platvormil oma auditoorium olemas. Sihtrühma tuleb osata kõnetada, kasulikke nippe sisu osas leiad siit.

Kui muudes kanalites on originaalsisu luues keeruline isegi suurema osa jälgijateni jõuda, siis TikTokis on viraalse video õnnestumine märksa tõenäolisem. See tähendab, et suure vaatajanumbri saab kätte sageli palju kuluefektiivsemalt, kui tasulist reklaami tehes.


2. Koos meelelahutusega kasvavad ka müügid.

Google´i enda andmete kohaselt kasutab peaaegu 40% Z-põlvkonnast Google´i asemel otsinguks hoopis TikTok´i ja Instagram´i. Lühivideo mõjutab seega tugevalt ostukäitumist- see on sinu võimalus silma paista õiges kohas ning sellega saad teha oma jälgijatest päris kliendid.


58% TikToki kasutajatest väidavad, et nad kasutavad platvormi ostlemiseks ning inspiratsiooni saamiseks. Selle fenomeniga ärkab väikeettevõtja peale video postitamist tuhandete tellimuste peale, mis pole kaugeltki nii harv juhus, kui arvata võiks.

Go Viral


Turunduses on olulised emotsioonid, video aga aitabki potentsiaalsele kliendile näidata konteksti, kus ja millal sinu toodet või teenust saab kasutada. Lühivideo on seega parim viis tekitada vaatajas tunnet, et ta vajab just seda, mida pakud.


3. Bränditeadlikkus kasvab mühinal.

Tohutult kiiresti arenevas maailmas on kerge konkurendile jalgu jääda ning oma positsiooni kaotada. Selleks, et sinu päevad ei mööduks kramplikus tuuleveskitega võitluses, pead sisuloomele lähenema uuest küljest.


Kui oled investeerinud millessegi aega, emotsioone või raha, siis sa ju ei ütle sellest kergelt lahti?


Sama käib ka sinu jälgijate kohta. Kui oled suutnud nende meelt lahutada, panna neid “meeldib” nupule vajutama, kommenteerima ja/või videot salvestama, siis oled oma eduloo heaks juba päris palju ära teinud.


Nii TikToki kui ka Instagrami Reelside kasutajad otsivad mõnusat ja kasulikku ajaviidet ning loomingulist sisu. Müük ja meelelahutus käivad lühivideo puhul alati käsikäes, aga rõhk peab olema siiski kaasahaaraval ja kasulikul sisul, kuhu tasub oma müük delikaatselt sisse põimida.


Lights, camera, action!


2023 on aasta, mil lühivideo peaks kindlasti sinu turundusplaanis oma koha leidma. Lähene asjale mänguliselt ja usu, et kui sul endal on lõbus, siis on ka sinu vaatajatel seda sisu hea vaadata.

Kui oled lühivideo olulisuses veendunud, ent tundub, et ei jätku veel selle isetegemiseks aega, inspiratsiooni ega tehnilisi oskusi, siis Go Viral tuleb heameelega appi!

Comentários


bottom of page